ADANA ÇUKUROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ VEHBİ GÜZEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ÇAĞRIBEY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE ÇUKUROVA ELEKTRİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

İLÇEMİZ VEHBİ GÜZEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ÇAĞRIBEY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE ÇUKUROVA ELEKTRİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Vehbi Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  olarak ‘’MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR ‘’ Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi kişiler/aileler belirlenerek aşağıdaki projelerin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

·    Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı’’Sağlıklı Pişirme Teknikleri’’ projesi ile çevremizdeki ailelerin sağlıklı besin hazırlama-gıda güvenliği vehijyen konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.

·     Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı’’Kişisel ve Toplumsal Hijyen’’ projesi ile belirlenen ailelerin evde kullanılan kimyasal temizlik maddelerinin sağlık açısından zararları konusunda bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir.

·     Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı’’Sağlıklı Bireyler’’ projesiyle Mahallemiz  hamile sakinlerinin sağlıklı beslenmeleri,özel eğitim gerektiren çocuğu olan ailelere destek olma,

Okul öncesi çocukların sağlıklı ortamlarda büyüme ve sosyalleşmelerinin sağlanması amacıyla etkinlik geliştirme,

Okul öncesi çocukların el becerilerini,bilişsel becerilerini destekleyici etkinlikler yaparak hayata hazırlanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Ayrıca  okul ve çevre imkanları dahilinde belirlenen mahalle sakinlerine maddi yardımda bulunarak onlara sosyal ve ekonomik anlamda destek olunması amaçlanmaktadır.

 

Çağrıbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak “MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ”kapsamında ;

·    Öğrenci aileleri ve öğretmenler ayda bir defa kurulan yardım sandığına güçleri oranında bağış yaparak ihtiyacı olan öğrencilere yardım yapılması,

·    Diyabet hastası olan öğrenciler ve veliler tespit edilmiş olup, “diyabet ve Biz” konulu ailelere bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca kötü alışkanlıklar konusunda da seminer düzenlenmiş olup , çeşitli seminerlerin düzenlenmesi ailelerimizin bilgilendirilmesine devam edilecektir.

·    Okul bölgesinde kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesi kısmi ihtiyaçların giderilmesi için öğretmen öğrenci velilerden komisyon oluşturulup,muhtarlıklardan yardım alınarak çalışmaların devam edilmesi planlanmaktadır.


Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak“MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ” kapsamında ;

·     Bilişim Teknolojileri Alanında :

İhtiyaç sahibi, yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin gerektiğinde evlerinde veya okul ortamında

1-Bilgisayarların bakım ve onarımının yapılmasına,

2-Bilgisayarlarının işletim sistemlerinin kurulumunun yapılmasına,

3-Internet ayarlarının ve özellikle güvenli internet ayarlarının yapılmasına,

4-Bilgisayarlarının donanım arızalarının giderilmesine,

5-Bilgisayar ve internet kullanım kursu verilmesine,

6-Hayatlarını kolaylaştıracak programların yüklenmesine,

7-Sosyal medya hesaplarının oluşturulmasına ve kullanılmasının öğretilmesine,

8-E-Devlet işlemlerinin nasıl kullanılacağının anlatılmasına,

9-Bilgisayar temin edilerek ihtiyaç sahiplerine verilmesine,

10-Engelli kişilere uygun oyun, eğlence programlarının yüklenmesine,

karar verildi.

·      Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanında:

İhtiyaç sahibi, yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin gerektiğinde evlerinde veya okul ortamında

1-Öğrencilerimizin evlerinden getirmiş oldukları arızalı ve bozuk elektrikli ev aletleri, elektronik cihazlar atölye imkanlarında tamir edilmesine.

2-Evlerindeki elektrik tesisatlarının bakımı ve onarımına(sigorta değişimi-sıva altı priz ve anahtar değişimi)

3-Topraklamanın kontrolü-Kaçak akım rölesi değişimi  projelerinin yapılmasına karar verildi.

100.Yıl Mahallesi 85183 Sokak No4 Çukurova/ADANA - 0(322) 200 96 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.