ADANA ÇUKUROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova'dan Çanakkale'ye Projesi

Çukurova'dan Çanakkale'ye Projesi

 

                                                                                                                                                                           07.12.2020-18.03.2021

Çukurova'dan Çanakkale'ye projesi Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanmış bir projedir. Proje birimi tarafından çalışmanın hazırlık, uygulama ve yaygınlaştırma aşamaları metin haline dönüştürülüp; bu konuda çalışmalar yapılmıştır. Proje ile amaçlanan;

 

1.                   18 Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü ile ilgili farkındalık oluşturmak.

2.                   Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Adana'dan Çanakkale'ye uzanan bir çalışma gerçekleştirmek.

3.                   Proje ortağı olan okullarda görev yapan öğretmenler ve öğrencilerle iş birliği sağlayarak ortak bir ürün ortaya çıkarmak.

4.                   Çanakkale Türküsünün enstrümanlarla çalınmasını ve söylenmesini sağlayarak proje faaliyetlerini kalıcı hale getirmek.

5.                   Eserin sosyal medya aracılığıyla yaygınlaştırılarak önümüzdeki yıllarda da geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olmaktır.

 

Proje faaliyetleri şu şekilde gerçekleştirilmiştir; Proje Yürütme Komisyonu belirlenmiş,proje çalışmalarının başlaması için komisyon toplantıları yapılmış,projede görev alacak kişiler belirlenmiş,proje ile ilgili çalışmalarda görev alacak kişilerle toplantı düzenlenip, içerik hakkında bilgilendirilmeler yapılmıştır.Proje Yürütme Komisyonu tarafından ses kayıtları ve çekimler ile ilgili planlamalar yapılmış ve ses kayıtları alındıktan sonra dış çekimler gerçekleştirilmiştir. Eserin montaj çalışmaları bittikten sonra Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Web sayfasında ve Youtube kanalında yayınlanmıştır.

 

25-07-202225-07-2022

 

100.Yıl Mahallesi 85183 Sokak No4 Çukurova/ADANA - 0(322) 200 96 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.