ADANA ÇUKUROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan DAĞLI’nın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan DAĞLI’nın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Değerli Yöneticilerimiz, Kıymetli Öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

     2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını hep birlikte büyük bir özveriyle tamamladık. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşıyoruz. 

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

     Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için yıl boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz.

     Eğitim mekanik bir süreç değildir. Çünkü öğretmenlerin öğrencilerine gösterdiği sevgi ve şefkat ile gerçek anlamını bulabilmektedir. Bu gerçek ve bilinçle hareket edip her bir öğrencimize verdikleri emeklerden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Saygıdeğer Veliler;

     Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır, sizlerin eğitim öğretim sürecine yaklaşımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza sert davranışlarda bulunmayalım. Çocuklarınızı daha yakından tanımaya, objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Çocuklarınıza her yönden destek olmanızı, hoş görüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum. 

 

Sevgili Öğrenciler;

     Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta göstereceğiniz performansın bir göstergesidir. Bugün karne günü ve bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bizim size olan inancımız çok büyük. İsterseniz, çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz.

     Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. 


     Bu duygu ve düşüncelerle tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                                           Ayhan DAĞLI

                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurttepe Mah. Mustafa Sağyaşar Cad. No.5 ÇUKUROVA/ADANA - 0 (322) 248 18 55......0(322) 248 18 19...... Faks 0(322) 248 17 18

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.