ADANA ÇUKUROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan DAĞLI ´nın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan DAĞLI ´nın 2015-2016  Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrencilerim;

Bir Eğitim Öğretim Yılını daha tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  2015-2016 Eğitim öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugün İlçemizde 83.000 öğrenci karnelerini alarak tatile girecek  ilçemiz  eğitim öğretim faaliyetleri  ile sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl olmuştur.

Ancak her son yeni bir başlangıcı da beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğinin de sahipleri olmaktadırlar.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bugün alınan karneler siz sevgili öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarınızda gösterdiğiniz performanslarınızın değerlendirmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; Ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılık olmakla beraber hedeflerinizi belirlemenize de yararlı olacaktır. Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı,  arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, müzik, spor, sanat gibi hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da programınıza eklemelisiniz,  ancak; bütün bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız, notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmenlerinize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile İlk kademe okulunu bitirip, Ortaokula devam edecek ve Ortaokulu tamamlayıp.  Liseye, devam edecek öğrencilerimiz ile lise öğretimini tamamlamış,  Üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, başarılar diliyorum.

         Kıymetli  Velilerimiz;

         Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve babanın, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmakta olduğunun farkındayız. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyor, sizlere de esenlikler diliyorum.

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım;

                Hep söylediğimiz gibi’’ Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır’’ Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemizde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize teşekkür ediyor, Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

                          Ayhan DAĞLI

              Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurttepe Mah. Mustafa Sağyaşar Cad. No.5 ÇUKUROVA/ADANA - 0 (322) 248 18 55......0(322) 248 18 19...... Faks 0(322) 248 17 18

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.